Oficjalne otwarcie najdłuższego szlaku konnego w Polsce

30.08 – 01.09.2013r.

Szlak obejmuje część województwa lubuskiego i dolnośląskiego, od Wzgórz Dalkowskich, przez Bory Dolnośląskie, po Góry Izerskie, wkrótce zostanie połączony ze szlakami konnymi Czech, Sudetów i dalej… W połączeniu stanowić będzie najdłuższy, unikatowy szlak konny w Europie, na kilkutygodniowe wyprawy w siodle i taborem konnym.

Szlak wiedzie wśród lasów, łąk, pól, wzgórz, rzek i jezior, unikatowej przyrody i krajobrazów. Szlak jest oznakowany, wyposażony w stanice, wiaty, grilowiska, pola namiotowe i zagrody dla koni. Na szlaku znajdziemy również gospodarstwa agroturystyczne oraz stadniny prywatne. Trasa szlaku przebiega w przewadze na miękkim podłożu, a i czasami na traperskim. Każdy znajduje coś dla siebie.

Twórcami szlaku są:

  • Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”
  • Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Izerskie
  • Stowarzyszenie LGD Bory Dolnośląskie

Organizatorem pierwszego rajdu w dniach mającego na celu otwarcie szlaku po Wzgórzach Dalkowskich jest Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

W rajdzie mogą uczestniczyć jeźdźcy na swoich koniach, istnieje również możliwość wynajęcia ( do dyspozycji ok. 30 koni). Uczestnicy chcący wziąć udział w rajdzie, po wpłaceniu wpisowego ( w tym obowiązkowe ubezpieczenie), otrzymają regulamin uczestnictwa, mapkę szlaku, szczegółowy plan rajdu, opis noclegów w poszczególne dni, koszty wyżywienia, itp. Jeźdźcy powinni posiadać własny śpiwór, mały namiot, pałatkę, naczynia kuchenne obozowe, itp. Od uczestników wynajmujących konie oczekuje się znajomości oporządzania koni oraz umiejętności jeździeckich na poziomie rekreacyjnym.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie ankiety i niezwłoczne przesłanie jej do Fundacji Porozumienie „Wzgórz Dalkowskich”. Po zakwalifikowaniu uczestnicy otrzymają kartę uczestnictwa i wszelkie informacje o rajdzie. Wpisowe obejmować będzie ubezpieczenie i materiały dydaktyczne oraz koszty organizacji rajdu. Jeźdźcy wynajmujący konie opłacą dodatkowo koszt wynajęcia konia, od 120zł do 500zł za dzień, w zależności od wymagań wynajmującego konia (obsługa konia podczas rajdu). Zapraszamy również cudzoziemców.

Dane kontaktowe Fundacji:
Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”
ul. Głogowska 1
67-124 Nowe Miasteczko
tel. 68 3888 431 faks 68 3550 998
e-mail:biuro@wzgorzadalkowskie.pl
www.wzgorzadalkowskie.pl

Dokumenty do pobrania:
ANKIETA